Organizuotas susitikimas su klaipėdos įgūlos karininkija

Organizuotas susitikimas su klaipėdos įgūlos karininkija

Š. m. rugsėjo 25 d. LGKŠA kartu su Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro komanda buvo priimta Karinių jūrų pajėgų štabe ir Karinių jūrų pajėgų flotilėje.

Vizitą pradėjome įtraukiančia štabo karininkų paskaita apie karo jūreivystę ir jūreivystę apskritai, apie jūrų valstybės tapatybę, karo jūrininkų siekius ir iššūkius. Pranešimų autoriai nepagailėjo vaizdžių palyginimų ir įdomybių, kad atvykusieji iš Lietuvos pakraščių be vargo peržvelgtų tikrąjį jūrininkų pasaulį, viešojoje erdvėje dažniausiai tapatinamą su atsidūsėjimais, ant Palangos tilto turėklų parimus.

Karininkai pasakojo, kad romantika baigiasi, kai laivo įgulą Baltija užklumpa 3-4 metrų aukščio bangomis, išbando vėju ir žvarba, taip pat ir užduotimis, iš kurių viena- surasti ir sunaikinti Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo metais paliktas minas. Nes apskritai, karas- ne romantika, kaip ir jūroje atsidūrusių žmonių gelbėjimas, teršalų likvidavimas, LR teritorinių vandenų apsauga ir gynyba, arba parama valstybėms, kovojančioms su jūrų piratais.

Vis dėlto, profesionalai, kasdien besirūpinantys LR akvatorija, neretai sugrįžę iš studijų užsienyje, buria nedidelę- maždaug 700 asmenų karinių jūrų pajėgų bendruomenę ir visada laukia naujų narių. Taip pat įkūrė asociaciją, besirūpinančią karo jūrininkų šeimomis, mėnesius laukiančiomis, kol artimieji parplauks iš užduočių, pratybų ir misijų.

Džiaugėmės galimybe aplankyti laivus, apie kuriuos jų vadai kalbėjo lyg apie namus, kuriuose išmano VISKĄ.

Vakarop LGKŠA organizavo pobūvį Karinių jūrų pajėgų štabo ir KASP Žemaičių apygardos 3 rinktinės karininkams. Nacionalinės Kultūros ir meno premijos laureatai- profesorius Donatas Katkus ir poetas Kornelijus Platelis pasidalino įžvalgomis apie tai, kaip aukštoji kultūra ir tradicinis menas tampa erdve mastymui ir intelekto tobulinimui.

Panašu, kad tokia erdvė yra ir jūra. Rūsčių sąlygų užgrūdinti nebūkštauja,- 28 metus iriasi gilyn.