Pilietinis ir patriotinis laikas kartu su LGKŠA, Ignalinos gimnazija ir Ignalinos aerodromu!

Pilietinis ir patriotinis laikas kartu su LGKŠA, Ignalinos gimnazija ir Ignalinos aerodromu!

Rugsėjo 21-22 dienomis, Ignalinos gimnazijos 6-7 klasių mokiniams, Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos (LGKŠA) Jaunimo savanoriškoji tarnyba surengė pažintinę išvyką į Ignalinos aerodromą. Išvykos metu mokiniai buvo supažindinti ir įtraukti į Tarnybos veiklą.

Ignalinoje konstruojamas „IGL-1“ lėktuvas

Išvyka prasidėjo nuo gimnazijos mokinių bei Tarnybos narių pažinties su Ignalinos aerodrome konstruojamu lėktuvu „Ignalina-1“. Vienas iš lėktuvo konstruktorių papasakojo mokiniams apie „IGL-1“ ypatybes, leido jį apžiūrėti. Lėktuvo gamybos idėja kilo aerodromo įkūrėjui Rimvydui Maciulevičiui, o įgyvendinti ir paversti realybe padėjo kolegos - Juozas Dudėnas, Augustinas Šaltenis, Aidas Mozura ir kiti, vadovaujami Aleksdras Chorundzij.

Jaunimo savanoriškosios tarnybos vadas Vytautas Bučelis trumpai supažindino mokinius su Tarnybos tikslais, uždaviniais. Vėliau susiskirstę grupėmis trims valandoms mokiniai tapo Tarnybos nariais.

Išvykos metu taip pat susipažino su šratasvydžio ginklais. Mokėsi saugaus elgesio, ginklo valdymo, šaudymo pozicijų. Įgiję pradines žinias, galėjo išbandyti taiklumą šaudydami į taikinius.

Sekanti pažintis - su ekipuote. Mokiniams buvo pristatyta karinė ekipuotė, kuprinė bei jos sandara, papasakota, ką ir kodėl reikia turėti su savimi žygyje. Taip pat suteikė galimybę pasimatuoti uniformas, šalmus. Po pažinties mokiniai savo jėgas išbandė kliūčių ruože. Teko šliaužti, bėgti kartu su žygio kuprine, šaudyti. Nepaisydami fizinių sunkumų ir noro sužinoti, kokie išbandymai laukia, nuotaiką nežinomybė pakėlė dar labiau.

Taip pat buvo pravesta paskaita apie išgyvenimą miške ekstremaliomis oro sąlygomis. Paskaitoje pasakota, ką reikia turėti minimaliame „išgyvenimo rinkinyje“, pademonstravo palapinsiaustės statymo bei naudojimo būdus. Išmokė, kaip uždegti ugnį neturint degtukų ar žiebtuvėlio, teko ir patiems išbandyti jėgas užkuriant laužą skeltuvo pagalba. Dalis įgytų žinių pravers tolimesniame gyvenime, nes mokiniai nė nenutuokė apie dalį ugnies išgavimo būdų bei koks paprastas ir naudingas gali būti rinkinys, padedantis išgyventi ekstremaliomis sąlygomis.

Image

Išvyka pasibaigė apdovanojimais. Geriausiai pasirodę šaudymo bei kliūčių ruožo rungtyse buvo apdovanoti. Tarnybos vadas Vytautas Bučelis pabaigoje plačiau papasakojo apie LGKŠA Jaunimo savanoriškosios tarnybos veiklą. Džiaugėsi, kad gimnazijos mokiniai, lydintys mokytojai liko patenkinti išvyka ir parodė didelį susidomėjimą Tarnybos veikla, pažadėjo prisijungti prie komandos, toliau mokytis bei tobulėti.

Image

Dėkojame LGKŠA Jaunimo savanoriškosios tarnybos nariams: Nauriui Bridžiui, Tajui Bareckui, Domui Kardeliui, Giedriui Kardeliui, Eimantui Lekavičiui ir Žygimantui Malakauskui už puikiai atliktą darbą supažindinant mokinius su savo veikla.

Informacija ir nuotraukos: Deimantės Voronkovos