Tarptautiniai lyderystės mokymai

Tarptautiniai lyderystės mokymai

Birželio 16-26 dienomis drauge su partneriais iš „Noored Kotkad“ ir „Kodutütred“ (Estija) vykdėme lyderystės mokymus.

Mokymų tikslas buvo sudaryti sąlygas mokymų dalyviams praplėsti užsienio kalbos, komunikacijos, vadovavimo, delegavimo, atsakomybės, entuziazmo kompetencijas. Mokymų programa aprėpė organizavimo, kultūrų mainų, išgyvenimo ir fizinio pasirengimo sritis.

Mokymų dalyviai įsikūrė lauko stovykloje Mielagėnų seniūnijoje. Palapinių stovyklą įrengė, mokymų programą organizavo, logistika, aprūpinimu ir svečiais rūpinosi LGKŠA Jaunimo savanoriškosios tarnybos vadas Vytautas Bučelis ir savanoriškosios tarnybos nariai. Tai buvo didžiulis organizacinis darbas ir kartu - vertinga patirtis, atspindėjusi posakį, jog lyderystė – pirmiausiai procesas, nusakantis naujas kryptis ir siekiantis susitarimo judėti pasirinkta kryptimi. (J. P. Kotter, 1996)

Pirmąją mokymų dieną vyko į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje. Susipažino su Lietuvos kariuomenei reikšmingesniais ginklais, pirmuoju lietuvių gamybos dronu, skirtu žvalgybai, Lietuvos kariuomenės kario ekipuote. Mokėsi persikelti virve, apsuko ratą Lietuvos kariuomenės šarvuočiu. Vėliau, lydimi Nacionalinio muziejaus gidų, aplankė Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmų reguliariąją ekspoziciją ir tarptautinę parodą „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“. Švęsti Joninių išvakarių mokymų dalyviai grįžo į Ignalinos rajoną.

Antrąją dieną vyko KASP Didžiosios kovos apygardos 8- os rinktinės karių parengtos išgyvenimo pratybos. Kursantai mokėsi neįprastomis priemonėmis užkurti laužą, tinkamai maskuotis, rišti mazgus, reikalingus tvirtinti objektus arba iš vietos į vietą persikeliančiam žmogui, taip pat suteikti pirmąją medicininę pagalbą rimtai kraujuojančiąjam.

Trečiąją dieną LGKŠA Jaunimo savanoriškosios tarnybos nariai pakvietė bendraminčius iš Estijos į kliūčių ruožą, jaunųjų savanorių tradiciškai vadinamą „Žaibo taku“. Kliūčių ruožas – visada nelengva: purvas, vanduo, fizinės ir psichologinės kliūtys, reikalaujančios koncentracijos ir ištvermės, tačiau įmanoma ir suteikia daug džiaugsmo ruožą įveikusiems.

Mokymų pabaigoje vyko iškilminga rikiuotė. Apsikeista atminimo dovanomis ir sutarta sekančiais metais vėl susitikti Estijoje, Narvos mieste.

Yra gera ir reikalinga mokytis vieniems iš kitų, būti savo šalies ambasadoriais, patirti ir šilto, ir šalto organizuojant prasmingas veiklas bei besirūpinant kitu, kitokiu. Kartais lyderiu tampama ne savo pasirinkimu. Galbūt taip atsitinka netgi dažniau, negu to siekiant sąmoningai. Šie mokymai parodė, kad lyderystė – tai ne pareigos, bet procesas, įrodantis, jog kiekvienoje situacijoje gali atsirasti lyderių. Prisiimant atsakomybę jais tampama.