Tęsiamas glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomenės KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-ąja rinktine

glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomenės

Iškilmingos ceremonijos metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos kariuomenės KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-ąja rinktine.

Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacija glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-ąja rinktine nuo 2013 metų. Ypatingas dėmesys skiriamas Rinktinės karininkijos kultūros, tradicijų puoselėjimui ir jaunimo pilietiniam ir patriotiniam ugdymui.

Per beveik dešimtmečio bendradarbiavimo laikotarpį nuveikta puikių dalykų. Organizuoti įvairūs bendri renginiai, pasiekę Rinktinės karininkų susidomėjimą. Pasiektas puikus trišalis bendradarbiavimas su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru. Daug veiklų organizuota jaunimui Ignalinos rajone. Nemažas būrys šio jaunimo sustiprino Lietuvos kariuomenės gretas

sakė LGKŠA Prezidentė Ieva Čičelytė

LGKŠA ir KASP 8 rinktinė bendradarbiavimo sutartimi sutarė siekti:

  • šviesti ir informuoti visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, apie Lietuvos kariuomenę ir jos vaidmenį užtikrinant šalies saugumą,
  • ugdyti pilietinę visuomenę, kelti jos sąmoningumą,
  • rūpintis Lietuvos kariniu-gynybiniu paveldu ir apsauga, iškilių asmenybių ir istorinių įvykių įamžinimu ir pagerbimu,
  • rūpintis vaikų ir jaunimo socializacija, ugdyti nacionalines vertybes, patriotiškumą ir pilietiškumą.

Sutartis pasirašyta 2022 m. kovo 1-ąją dieną LK KASP Didžiosios Kovos apygardos 8 rinktinės įkūrimo dienos minėjime, iškilmingos ceremonijos metu.